Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Regióny

Medzinárodná výstava v Košiciach ponúka na obdiv krásu minerálov

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Výstava ponúka aj fosílie amonitov, trilobitov i odtlačky pravekých rastlín. Prezentovaná je aj literatúra z oblasti mineralógie, geológie a baníctva.

Košice 6. júna (TASR) - Krásu minerálov, ich využitie v ozdobných predmetoch a šperkoch, ale aj rôzne skameneliny môžu dnes obdivovať záujemcovia v Košiciach. V poradí 24. Medzinárodná výstava minerálov sa koná do 17.00 h v priestoroch Strednej priemyselnej školy (SPŠ) dopravnej na Hlavnej 113.

"Návštevníci si tu nájdu množstvo zaujímavých vzoriek ako drahé opály z Dubníka, ametysty, galenity, záhnedy, slovenské acháty, barity, kalcity, chalcedóny, sekundárne minerály, rôzne farebné variety opálov a ďalšie pekné minerály zo známych slovenských i svetových lokalít," priblížil podujatie za organizátorov Stanislav Levendovský. Prihlásení Vystavovatelia sú zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Rumunska a Ukrajiny.

Výstava ponúka aj fosílie amonitov, trilobitov i odtlačky pravekých rastlín. Prezentovaná je aj literatúra z oblasti mineralógie, geológie a baníctva. Súčasťou podujatia je sprievodný program vrátane tomboly, výstavka sadrovcov z rôznych lokalít, minerály na telefónnych kartách a fotografie achátov. Každý návštevník dostane minerál zdarma.

Podujatie pripravili Mineralogický klub pri Východoslovenskom múzeu (VSM) a SPŠ dopravná.