Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. december 2023Meniny má Barbora a Barbara
< sekcia Regióny

Mesto Trebišov v nedeľu ožije behom aj kultúrou

Ilustračné foto. Foto: TASR – Martin Palkovič

Na štartovaciu dráhu v centre mesta sa postavia účastníci rôzneho veku, celkovo sa bude súťažiť v 17 kategóriách.

Trebišov 3. júna (TASR) - Trebišov v nedeľu (4. 6.) ožije športovo-kultúrnym a tiež charitatívnym podujatím Spoznaj Trebišov behom - Charity run 2023. Ide o jedno z najväčších podujatí v Trebišove. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Martina Mištaničová s tým, že výťažok poputuje Slovenskému Červenému krížu.

Podujatie sa začne o 12.30 h. Na štartovaciu dráhu v centre mesta sa postavia účastníci rôzneho veku, celkovo sa bude súťažiť v 17 kategóriách. "Pre najmenších je pripravený 'štart lezúňov'. Vyštartovať sa bude dať aj na bicykli, ďalšou kategóriou je nordic walking a súťažne sa bude dať aj poprechádzať," povedala s tým, že jazda na bicykli je určená pre všetkých a všetky vekové kategórie.

"Pôjde o pomalú, spanilú jazdu mestským okruhom cez priľahlé uličky mesta. Je vhodná aj pre deti," dodala.

Bežecká trať povedie po asfaltovej ceste mestom a historickým mestským parkom - trasou naprieč známym historickým pamiatkam. Pre mužov a ženy je pripravená trať dlhá tri, päť alebo desať kilometrov.

"Po absolvovaní pretekov získa každý registrovaný účastník unikátnu sériovú 3D medailu, ktorá bola vyrobená len pre toto podujatie," povedal hlavný organizátor podujatia Michal Majcher.

Pre návštevníkov bude tiež pripravený kultúrno-spoločenský program. "Trebišovčania aj obyvatelia z okolitých miest sa môžu tešiť na koncert vokálnej skupiny Fragile či východniarskej hudobnej skupiny Sčamba," doplnila Mištaničová s tým, že chýbať nebude ani spanilá jazda mestom veteránmi či brazílska bubnová šou.

Mesto Trebišov je jedným zo spoluorganizátorom podujatia.