Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 1. október 2023Meniny má Arnold
< sekcia Regióny

Mesto Vranov nad Topľou rekonštruuje mestský úrad

Ilustračné foto Foto: teraz.sk

Mesto získalo na komplexnú obnovu všetkých troch budov dotáciu vo výške jedného milióna eur.

Vranov nad Topľou 27. mája (TASR) - Mesto Vranov nad Topľou rekonštruuje budovy mestského úradu. Cieľom je znížiť ich energetickú náročnosť. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa radnice Eva Fedorňáková, úrad funguje bez obmedzenia.

Rekonštrukcia zahŕňa najmä výmenu okien, dverí či zateplenie. Súčasťou bude tiež výmena vykurovania – osadenie termostatických hlavíc a radiátorov. Opravené budú i pivničné priestory. "Realizáciou projektu Optimalizácia energetickej náročnosti budovy mestského úradu sa nielen zlepšia pracovné podmienky pre zamestnancov a klientov úradu, ale určite sa to odrazí hlavne na zníženej spotrebe energií. Podľa štúdie by sa spotreba energií mala znížiť až o 30 percent," uviedol primátor Ján Ragan.

Mesto získalo na komplexnú obnovu všetkých troch budov dotáciu vo výške jedného milióna eur. Z vlastných zdrojov na tento účel preinvestuje necelých 84.500 eur.

Mesto bude zároveň z vlastných prostriedkov realizovať rekonštrukciu elektrorozvodov. "Na rekonštrukciu elektroinštalácie sú vyčlenené vlastné prostriedky mesta vo výške 200.000 eur," dodala Fedorňáková.

Rekonštrukcia má byť hotová v auguste.