< sekcia Regióny

Mestská polícia v Bratislave získala päť defibrilátorov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jakub Kotian

Dvaja zamestnanci polície so zdravotníckym vzdelaním teraz preškolia kolegov zo zásad používania defibrilátora, aby boli pri jeho používaní efektívnejší a zručnejší.

Bratislava 4. decembra (TASR) - Bratislavská mestská polícia získala päť defibrilátorov. "Budú sa nachádzať v autách od obvodu jedna až päť, čiže stále bude na ceste nejaká posádka aj s defibrilátorom," priblížil v stredu pri preberaní daru námestník primátora Juraj Káčer.

Vysvetlil, že polícia bude spolupracovať so záchranným systémom. V prípade, že bude záchranka ďaleko, pomocou defibrilátorov budú môcť mestskí policajti vykonať prvotný, život zachraňujúci úkon. "Ako vieme, pri srdcových záchvatoch, infarktoch a problémoch naozaj ide o sekundy," dodal.

Dar od spoločnosti Slovnaft ocenil aj náčelník mestskej polície Marek Gajdoš. "Za tento kalendárny rok evidujeme viac ako 200 prípadov, keď príslušníci mestskej polície poskytovali takzvanú predlekársku pomoc," uviedol. Dvaja zamestnanci polície so zdravotníckym vzdelaním teraz preškolia kolegov zo zásad používania defibrilátora, aby boli pri jeho používaní efektívnejší a zručnejší.