Quantcast
< sekcia Regióny

Mestské divadlo Žilina oslávi 30. výročie, darom je návrat divákov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Tridsiatku oslávi divadlo v piatok 21. januára verejnou generálkou a v sobotu 22. januára slovenskou premiérou adaptácie románu Leva Nikolajeviča Tolstého Anna Karenina od Armina Petrasa.

Žilina 11. januára (TASR) – Mestské divadlo Žilina oslávi v januári 30. výročie založenia a možnosť opäť hrať naživo je preto najväčším darom. V reakcii na uvoľnenie opatrení to pre TASR uviedla PR manažérka divadla Zuzana Palenčíková.

Doplnila, že tridsiatku oslávi divadlo v piatok 21. januára verejnou generálkou a v sobotu 22. januára slovenskou premiérou adaptácie románu Leva Nikolajeviča Tolstého Anna Karenina od Armina Petrasa. "Čaká nás intímne a originálne spracovanie jedného z najznámejších románov Tolstého v réžii Mariána Amslera. Predstavia sa v ňom Barbora Švidraňová, Boris Zachar, Michal Koleják, Iveta Pagáčová, Ada Juhásová, Michael Vrzala a Adam Herich," uviedla Palenčíková.

Mestské divadlo podľa nej hrá v režime OP a vzhľadom na obmedzenú kapacitu uvedie reprízy inscenácie Anna Karenina aj 26., 27. a 28. januára.