Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Regióny

Mestské divadlo Žilina uvedie sériu predstavení o násilí a zneužívaní

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Podľa marketingovej špecialistky divadla Natálie Zahradníkovej uvedú predstavenia pri príležitosti dní prevencie a boja proti násiliu a sexuálnemu zneužívaniu.

Žilina 21. novembra (TASR) - Na práva týraných či zneužívaných detí a žien upriamuje pozornosť séria troch predstavení, ktorú pripravilo Mestské divadlo (MD) Žilina v spolupráci s občianskym združením (OZ) Náruč - Pomoc deťom v kríze. Predstavenie Kreutzerova sonáta/Čia vina? uvedie v stredu (22. 11.), predstavenie Naše fotky vo štvrtok (23. 11.) a predstavenie Táto izba sa nedá zjesť v piatok (24. 11.).

Podľa marketingovej špecialistky divadla Natálie Zahradníkovej uvedú predstavenia pri príležitosti dní prevencie a boja proti násiliu a sexuálnemu zneužívaniu. "K predstaveniam budú patriť aj dramaturgické úvody či diskusie s tvorcami inscenácií a skúsenými psychológmi z Náruče, ktorí sa téme násilia a zneužívania profesionálne venujú," uviedla.

Cieľom projektu je upozorniť, že napriek dlhodobému úsiliu občianskej spoločnosti a medzinárodných i národných inštitúcií je násilie páchané na ženách a deťoch stále jednou z najrozšírenejších foriem porušovania ľudských práv a zásahu do ľudskej dôstojnosti, dodala Zahradníková.

Dramaturgia MD Žilina sa podľa nej už niekoľko sezón zameriava na tieto tabuizované a pre širokú verejnosť nepopulárne témy. "Napriek narastajúcemu zviditeľňovaniu týchto faktov je nevyhnutné ich naďalej otvárať a rozprávať sa o nich," uzavrela.