< sekcia Regióny

Mladému Bratislavčanovi hrozí v súvislosti s drogami až 15-ročný trest

Ilustračná snímka. Foto: FOTO TASR - Finančné riaditeľstvo SR

Obvineného Patrika P. polícia zadržala počas akcie priamo v priestoroch obytného domu. Zaistila pritom viaceré vrecká s obsahom kryštalickej látky, ale aj vrecko s neznámom zelenou sušenou rastlinou.

Bratislava 14. januára (TASR) - Polícia v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou obvinila 24-ročného Bratislavčana. V prípade preukázania viny mu hrozí trest až na 15 rokov. TASR o tom informoval hovorca bratislavských krajských policajtov Michal Szeiff.

"Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mal obvinený približne od júla 2020 v mieste svojho bydliska na Tupolevovej ulici, v byte jedného z obytných domov, ale aj v nebytových priestoroch, ako aj pred týmto domom prechovávať a predávať metamfetamín (pervitín). Ten mal predávať koncovým spotrebiteľom, s ktorými komunikoval prevažne prostredníctvom sociálnych sietí," priblížil Szeiff.

Muž bol eskortovaný na policajné oddelenie, pričom pri následnom preverovaní bolo zistené, že už je podmienečne odsúdený príslušným súdom za inú trestnú činnosť. "Po vykonaní potrebných úkonov bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia," doplnil hovorca s tým, že aktuálne je obvinený stíhaný väzobne.