Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Regióny

MLADÍKOV OBRAL O 28 EUR: Skončil vo väzbe

Ilustračná fotka. Foto: TASR/AP

Obvinili ho zo zločinu lúpeže, podobnej trestnej činnosti sa dopustil aj v minulosti.

Trebišov 30. januára (TASR) - Vo vyšetrovacej väzbe skončil 24-ročný Trebišovčan, ktorý okradol dvojicu mladíkov dokopy o 28 eur. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, obvinili ho zo zločinu lúpeže. Podobnej trestnej činnosti sa dopustil aj v minulosti.

Muž sa vo štvrtok (26. 1.) popoludní pri vstupe do mestského parku v Trebišove prihovoril dvojici vo veku 18 a 21 rokov. S otázkou, koľko má peňazí, pristúpil k mladšiemu z nich a prehmatal mu vrecká bundy. "Začal sa vyhrážať, že ak mu nedá peniaze, tak ho zabije. Potom mu násilím otvoril päsť a vytrhol mu z nej finančnú hotovosť 25 eur," spresnila. Ďalšiemu zobral z dlane tri eurá. Bez toho, aby im spôsobil nejaké zranenia, z miesta odišiel.

Obvinený skončil napokon v rukách polície. Obmedzili ho na osobnej slobode a eskortovali na útvar PZ. V prípade dokázania viny mu hrozí tri až osem rokov väzenia. "Trebišovský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Trebišove akceptoval," doplnila Ivanová.