Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. marec 2023Meniny má Soňa
< sekcia Regióny

BLÍZKO K TRAGÉDII: Autobus zastal na priecestí, vlak stihol zabrzdiť

Na snímke moldavský vodič, ktorý s autobusom zastal na priecestí. Foto: Facebook Polície SR - Košický kraj

Autobus riadil 29-ročný štátny príslušník Moldavska a okrem neho sa vo vozidle nachádzalo 19 ľudí.

Veľaty 28. apríla (TASR) – K veľkej tragédii takmer došlo v stredu (27. 4.) predpoludním na železničnom priecestí medzi obcami Veľaty a Čerhov v Trebišovskom okrese. Diaľkový autobus napriek svetelnej výstrahe vošiel na priecestie, kde po spustení závor ostal zakliesnený, informovala polícia.

Rušňovodičovi prichádzajúceho osobného vlaku sa použitím rýchločinného brzdenia, našťastie, podarilo vlak zastaviť 15 metrov pred železničným priecestím,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Udalosť, ktorá sa stala krátko po 9.00 h, sa tak obišla bez zranení.

Autobus riadil 29-ročný štátny príslušník Moldavska a okrem neho sa vo vozidle nachádzalo 19 ľudí. Podľa doterajších zistení polície šofér nerešpektoval výstrahu dávanú dvomi červenými striedavo prerušovanými svetlami priecestného zabezpečovacieho zariadenia a navyše mal dostatočný rozhľad a výhľad na prichádzajúci vlak. Napriek tomu vošiel s vozidlom do priestoru priecestia.

Následne vodič s autobusom za pomoci okoloidúceho vodiča, ktorý mu zdvihnutím závory umožnil odchod, opustil priecestie a pokračoval v jazde smerom na Trebišov. Policajti ho však zastavili a podrobili dychovej skúške, prítomnosť alkoholu sa u neho nepotvrdila. Dychová skúška bola negatívna aj u rušňovodiča.

Moldavčan sa dostal do cely policajného zaistenia. „Poverený príslušník Policajného zboru vodiča obvinil z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ uviedla hovorkyňa.