Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Regióny

VIDEO: Traja tínedžeri na jednej motorke: Jazdu ukončili v kríkoch

Ilustračné foto. Foto: TASR - Roman Hanc

Ukázalo sa, že motorku viedol iba 16-ročný chlapec bez vodičského oprávnenia, jeho spolujazdci mali 14 a 15 rokov a viezli sa bez prilieb.

Hlohovec 25. septembra (TASR) - Motocykel bez evidenčných čísel a s troma pasažiermi chcela zastaviť hliadka polície v sobotu (23. 9.) podvečer na ceste medzi obcou Dolné Trhovište a mestom Hlohovec. Vodič však nereagoval a začal pred policajtmi nebezpečne unikať. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Počas jazdy vodič niekoľkokrát prešiel v neprehľadných zákrutách do protismeru. Po pár kilometroch zišiel z cesty a motorka skončila v kríkoch. Ukázalo sa, že ju viedol iba 16-ročný chlapec bez vodičského oprávnenia, jeho spolujazdci mali 14 a 15 rokov a viezli sa bez prilieb.

"Vodič bude riešený za viaceré porušenia dopravných pravidiel v správnom konaní. Ako mladistvý môže dostať pokutu 300 eur, prípadne zákaz činnosti až na jeden rok. Starší zo spolujazdcov dostal za jazdu bez prilby blokovú pokutu. Mladšieho vzhľadom na to, že nie je v zmysle zákona priestupkovo zodpovedný, bude riešiť príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny," doplnila hovorkyňa.