Quantcast
< sekcia Regióny

Muž sexuálne obťažoval mladú ženu; hrozí mu 12 rokov za mrežami

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Žena vytočila číslo na políciu, avšak muž jej mobil vytrhol a odmietol vrátiť.

Bratislava 12. mája (TASR) – Muž v Bratislave sexuálne obťažoval mladú ženu. V prípade preukázania viny mu hrozí 12 rokov za mrežami. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

V nedeľu (8. 5.) mal 34-ročný Valér M. z okresu Rožňava napadnúť 20-ročnú Bratislavčanku v blízkosti konečnej zastávky autobusu číslo 29. Ženu začal podľa polície najprv fyzicky obťažovať, neskôr od nej požadoval sexuálne uspokojenie. Sotil ju na zem, pričom utrpela drobné poranenia nôh. Szeiff priblížil, že žena vytočila číslo na políciu, avšak muž jej mobil vytrhol a odmietol vrátiť. Pri následnom fyzickom konflikte mu mobil zobrala, na čo útočník utiekol z miesta.

"Keďže mobilný telefón bol celý čas zapnutý a operátor na linke 158 počul, že dochádza k zjavnému protiprávnemu konaniu, na miesto bola bezodkladne vyslaná policajná hliadka," vysvetlil Szeiff.

Policajti v krátkom čase útočníka zadržali a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Bolo proti nemu vznesené obvinenie zo zločinu lúpeže a zločinu sexuálneho násilia v štádiu pokusu. Muž bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného muža. "Ten je už v súčasnosti stíhaný väzobne," podotkol Szeiff.