< sekcia Regióny

OBVINENIE HO NEMINIE: Muž v Prievidzi jazdil pod vplyvom alkoholu

Ilustračné foto. Foto: KR PZ Trenčín

Vodič policajtom tvrdil, že vypil iba šesť malých pív.

Prievidza 25. novembra (TASR) - Dopravní policajti odhalili v utorok (24. 11.) v Prievidzi vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu. Muža po vytriezvení neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, informovala trenčianska krajská polícia v stredu na svojej stránke na sociálnej sieti.

Vodiča Volkswagenu kontrolovali policajti po tom, čo spozorovali, ako sa na jednom z prievidzských sídlisk snaží zaparkovať a trafiť do vyznačeného miesta. "Päťdesiattriročného Prievidžana vyzvali na predloženie dokladov a vykonanie dychovej skúšky. Tá necelé dve hodiny pred obedom ukázala 1,58 mg/l, čo predstavuje 3,29 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu, a to 1,39 mg/l (2,90 promile alkoholu)," uviedli policajti.

Vodič policajtom tvrdil, že vypil iba šesť malých pív. "Výsledky dychovej skúšky však jasne preukázali, že tých pív muselo byť podstatne viac. Prievidzskí dopravní policajti následne muža obmedzili na osobnej slobode, po vytriezvení ho neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky," dodala polícia.