< sekcia Regióny

Múzeum v Trnave pripravilo program k letnej výstave

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Hodinový program sa uskutoční vždy v stredu vo vybraných termínoch od konca júla do septembra.

Trnava 28. júla (TASR) – Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo v záhrade Múzea knižnej kultúry, bývalého Oláhovho seminára, na Námestí sv. Mikuláša počas leta sprievodný program k výstave Slováci, píšte po slovensky! TASR o tom informovala za múzeum Simona Jurčová.

Hodinový program sa uskutoční vždy v stredu vo vybraných termínoch od konca júla do septembra. "Zámerom podujatia je priblížiť boj našich predkov o národný jazyk cez konkrétne diela národovcov," uviedla Jurčová.

"Autorom a moderátorom podujatia je Matej Krnáč, ktorý vybral na päť podvečerov postupne ukážky z diel, ako napríklad Apológia, Dúverná zmlúva, Zelinkár, René mládenca príhody a skúsenosti, Zapomeň drahá, Marína, Nehaňte ľud môj, Kto za pravdu horí, Margita a Besná či Žltá ľalia," doplnila Jurčová.

Stretnutia budú v prostredí malej a nie veľmi známej záhrady za historickou renesančnou budovou bývalého Oláhovho seminára s netradičným výhľadom na veže Baziliky sv. Mikuláša. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v interiéri budovy.