< sekcia Regióny

Myjava pripravuje Medzinárodný folklórny festival vo vlastnej réžii

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Alexandra Moštková

Celkové výdavky na tohtoročný festival boli vo výške 202.177,23 eura.

Myjava 5. decembra (TASR) – Jubilejný, 60. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu (MFF) Myjava, ktorý mal premiérovo status Medzinárodného festivalu CIOFF, skončil so stratou spôsobenou najmä výpadkom vstupného pre nepriaznivé počasie.

Celkové výdavky na tohtoročný festival boli vo výške 202.177,23 eura. "Ide o výdavky priamo súvisiace s realizáciou festivalu, ktorý mesto realizuje vo vlastnej réžii. Máme zriadený prípravný výbor a programovú radu, ktorá pripravuje koncepciu festivalu," uviedla Ingrid Vaňová z Mestského úradu (MsÚ) v Myjave.

Ako ďalej dodala, ďalšiu časť finančných prostriedkov spojených s prípravou areálu v sume 42.000 eur čerpala mestská spoločnosť Správa mestského majetku Myjava (SMMM), ktorá má v správe areál Trnovce, kde sa organizoval hlavný program festivalu. Zároveň bola cez túto spoločnosť zrealizovaná aj rekonštrukcia sociálnych zariadení priamo v amfiteátri vo výške približne 45.000 eur.

Celkové príjmy mesta z MFF boli vo výške približne 180.000 eur. "Dotácia z Fondu na podporu umenia predstavovala sumu 90.000 eur, príjmy zo vstupného boli vo výške 76.176 eur, predaj suvenírov predstavoval sumu 2903 eur a dotácie od obcí myjavského regiónu a Trenčianskeho samosprávneho kraja boli vo výške 10.630 eur. Ďalšie príjmy od sponzorov a za prenájom v priestore areálu zinkasovala SMMM v približnej čiastke 40.000 eur," informovala Vaňová. Ako ďalej dodala, MFF bol v roku 2019 stratový 22.467,93 eura, keď najväčším výpadkom v príjmovej časti bolo vstupné počas posledného dňa festivalu v dôsledku silnej a dlhotrvajúcej búrky.