< sekcia Regióny

Stredná priemyselná škola v Myjave oslávila 70 rokov svojej existencie

Na snímke Jaroslav Baška. Foto: TASR - Milan Podmaník

SPŠ Myjava je zapojená aj do systému duálneho vzdelávania. Pre okolité firmy sa učí až 18 jej žiakov.

Myjava 16. januára (TASR) – Stredná priemyselná škola (SPŠ) v Myjave, ktorej zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), má za sebou už 70 rokov svojej existencie. TASR o tom informoval Ľubomír Bobák z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK.

Na počesť tohto okrúhleho výročia usporiadalo vedenie školy vo štvrtok slávnostnú akadémiu, na ktorej sa zúčastnili okrem súčasných študentov a zamestnancov aj bývalí pedagógovia či ďalší hostia. "V rámci programu sme, okrem iného, ocenili pedagogických aj nepedagogických zamestnancov, ktorí prispeli k rozvoju našej školy," uviedol riaditeľ školy Andrej Duga.

SPŠ Myjava je zapojená aj do systému duálneho vzdelávania. Pre okolité firmy sa učí až 18 jej žiakov. "Z pohľadu zriaďovateľa musím povedať, že táto škola má do budúcnosti veľký potenciál. TSK do nej investoval nemalé finančné prostriedky, čo svedčí o tom, že si prajeme, aby aj v najmenšom okrese kraja fungovala práve takáto významná inštitúcia," doplnil predseda TSK Jaroslav Baška.