Rimavská Seč 16. októbra (TASR) - Na cintoríne v obci Rimavská Seč v okrese Rimavská Sobota niekto poškodil 20 pomníkov patriacich obyvateľom židovskej náboženskej obce. Prípadom sa už zaoberá polícia. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.
Na cintorín v Rimavskej Seči vyslali policajnú hliadku v utorok (14. 10.) v ranných hodinách. „Policajti na mieste zistili, že došlo k poškodeniu 20 pomníkov. Škody doposiaľ vyčíslené neboli,“ uviedla polícia.
Poškodenie židovských hrobov polícia vyšetruje ako prečin hanobenia miesta posledného odpočinku. „Páchateľovi za tento nezmyselný a vskutku neúctivý čin hrozí trest odňatia slobody až na dva roky,“ dodala polícia.