< sekcia Regióny

Na COVID-19 zomrela pracovníčka a klient zariadenia sociálnych služieb

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Napriek prísnym hygienicko-epidemickým opatreniam sa v zariadeniach sociálnych služieb situácia zhoršila.

Košice 22. októbra (TASR) - Ochoreniu COVID-19 podľahli zo stredy (21. 10.) na štvrtok zamestnankyňa a klient zariadenia sociálnych služieb Košického samosprávneho kraja (KSK). Prípady sa týkajú domovov sociálnych služieb (DSS) Ondava v Rakovci nad Ondavou a Harmonia v Strážskom. "Obidvaja boli vo veľmi vážnom stave hospitalizovaní v nemocnici," potvrdila pre TASR hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Napriek prísnym hygienicko-epidemickým opatreniam sa v zariadeniach sociálnych služieb situácia zhoršila. "Aktuálne evidujeme nákazu novým koronavírusom v šiestich zariadeniach sociálnych služieb. K 22. októbru je pozitívne testovaných osem zamestnancov a piati klienti, z toho štyria sú z DSS-Domko v Košiciach," konštatovala hovorkyňa. KSK preto v piatok (23. 10.) otestuje všetkých zamestnancov a klientov tohto zariadenia antigénovými testami prostredníctvom mobilného odberového miesta.

V najbližších dňoch prejdú podľa Terezkovej testovaním aj personál a klienti ostatných 12 krajských zariadení sociálnych služieb. Naďalej v nich platí zákaz návštev a obmedzený je aj pohyb klientov do domáceho prostredia. Zariadenia sa riadia sprísneným hygienicko-epidemiologickým režimom.