Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Regióny

Na cyklotrase Považský Chlmec – Žilina otvorili 180-metrový cyklomost

Ilustračná snímka. Foto: TASR - František Iván

Cyklotrasa sa začína na križovatke cesty II/507 a miestnej cesty k bývalej skládke odpadu v Žiline - Považskom Chlmci.

Žilina 27. septembra (TASR) – Na Vážskej cyklotrase otvorili v stredu zhruba 1,3-kilometrový úsek Považský Chlmec – Žilina so 180 metrov dlhým cyklomostom ponad Váh. Podľa hovorkyne Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Evy Lacovej si vybudovanie úseku vyžiadalo investíciu takmer 4,5 milióna eur.

Cyklotrasa sa začína na križovatke cesty II/507 a miestnej cesty k bývalej skládke odpadu v Žiline - Považskom Chlmci. "Končí sa pod cestným mostom na ceste I/11 v katastrálnom území Žilina, kde sa napája na existujúci úsek Vážskej cyklotrasy na ľavom brehu rieky Váh," priblížil vedúci oddelenia cyklodopravy a dopravných stavieb odboru dopravy Úradu ŽSK Peter Mráz.

Stavebné práce sa začali podľa Lacovej v októbri 2022 a zhotoviteľom bola spoločnosť Strabag. Úsek Vážskej cyklotrasy Považský Chlmec – Žilina je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

ŽSK pokračuje v projektovej príprave Vážskej cyklotrasy aj na úsekoch Považský Chlmec – Divinka a Kotešová – Bytča – hranica ŽSK a Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). "Aby sa na celom úseku zo Žiliny po hranicu ŽSK/TSK, s pokračovaním do Považskej Bystrice, mohli cyklisti dostať mimo zóny automobilovej dopravy, respektíve mimo frekventovaných ciest," dodala hovorkyňa ŽSK.