Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Regióny

Na Damborského sa začal budovať nový prestupný terminál Záluhy

Ilustračná snímka Foto: TASR/Štefan Puškáš

Priamo na električkovej zastávke sa začal budovať jazdný pruh pre autobusy.

Bratislava 27. októbra (TASR) - Na ulici M. Schneidera-Trnavského v bratislavskej Dúbravke, v blízkosti Domu služieb a zastávky MHD Damborského sa začal budovať nový prestupný terminál Záluhy. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti.

Priamo na električkovej zastávke sa začal budovať jazdný pruh pre autobusy. Tie budú po novom zastavovať s električkami spoločne na jednom mieste. "Nielenže sa tým maximálne spríjemní prestup, ale ak sa budete chcieť dostať z Damborského niekam v rámci Dúbravky, už sa nebudete musieť rozhodovať, či pôjdete autobusom alebo električkou. Z jednej zastávky vám pôjdu všetky spoje na rovnaký smer," vysvetlil dopravca.

Tvrdí, že množstvo cestujúcich cestuje z Devínskej Novej Vsi, Borov, starej Dúbravky do Karlovej Vsi a prestupuje z autobusov na električky. "Prestup na Damborského však doteraz neúmerne predlžoval prechod cez podchod, a tak cestujúci v snahe stihnúť spoj mnohokrát neváhali preskočiť plot a vojsť rovno do vozovky plnej áut," priblížil DPB s tým, že nebezpečný a nepohodlný prestup v Dúbravke bude čoskoro minulosťou.