Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. marec 2024Meniny má Fridrich
< sekcia Regióny

PREVRÁTENÝ KAMIÓN NA DIAĽNICI: Unikali pohonné látky

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Kamión zostal po prerazení zvodidiel so zalomenou kabínou uviaznutý medzi odstavným pruhom a výjazdom z diaľnice s poškodeným návesom.

Dubnica nad Váhom 8. decembra (TASR) - Šesť profesionálnych hasičov z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovalo v piatok pred jednou hodinou nadránom pri dopravnej nehode na diaľnici D1 pri Dubnici nad Váhom. Kamión prerazil zvodidlá a uviazol medzi odstavným pruhom a výjazdom z diaľnice. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Kamión zostal po prerazení zvodidiel so zalomenou kabínou uviaznutý medzi odstavným pruhom a výjazdom z diaľnice s poškodeným návesom. Na ťahači bola prerazená palivová nádrž, z ktorej vytekali prevádzkové kvapaliny.

Vodič neutrpel žiadne zranenia. Hasiči zachytávali do zberných sudov unikajúce pohonné látky a postupne sa pokúšali zabrániť ich ďalšiemu úniku z poškodenej nádrže. Následne prostredníctvom absorpčnej látky na vozovke ohraničili uniknuté prevádzkové kvapaliny.

"Príslušníci HaZZ vykonali na havarovanom ťahači protipožiarne opatrenia a prečerpali zostatkové pohonné látky. Uniknuté prevádzkové kvapaliny zachytili a postupne z vozovky odstránili," doplnil Petrík.