< sekcia Regióny

Na Divadelnom festivale Ivana Stodolu sa predstaví osem súborov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Dano Veselský

Na uplynulých štyroch ročníkoch sa predstavilo 27 ochotníckych súborov a približne 250 účinkujúcich, väčšinou členov Divadelného odboru MS.

Liptovský Mikuláš 6. septembra (TASR) – Na piatom ročníku Divadelného festivalu Ivana Stodolu sa v kultúrnom dome v Liptovskom Mikuláši-Palúdzke predstaví od 10. do 12. septembra osem súborov. TASR o tom informoval podpredseda Matice slovenskej (MS) Marek Nemec.

"Súbory z Liptovského Mikuláša, Rimavskej Soboty, Krupiny, Zvolena, Rimavskej Píly, Ľubele a Ploštína bude hodnotiť laická porota, známkovanie pridáva aj divák. Rozbor urobí odborná porota, v ktorej bude hodnotiť ochotníkov, napríklad riaditeľ umeleckej školy a predseda Divadelného odboru MS Marián Lacko či herec a redaktor Pavol Sedlačko," uviedol podpredseda MS.

Doplnil, že na uplynulých štyroch ročníkoch sa predstavilo 27 ochotníckych súborov a približne 250 účinkujúcich, väčšinou členov Divadelného odboru MS. "Predstavenia videlo viac ako tritisíc divákov. Matičný divadelný festival podporili aj desiatky organizátorov a dobrovoľníkov," dodal Nemec.