Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Regióny

Na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach sa vzdelávalo takmer 50 detí

Deti počas denného tábora v rámci 11. ročníka Univerzity bez hraníc na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach v utorok 13. júla 2021. Foto: TASR - František Iván

Svetom mikróbov ich previedol program na ústave lekárskej a klinickej mikrobiológie, "čarovať" s rastlinnými pigmentmi mohli na ústave lekárskej a klinickej biochémie.

Košice 13. júla (TASR) – Na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa v utorok v rámci denného tábora vzdelávalo 48 detí základných škôl. Prostredníctvom ôsmich aktivít získali vedomosti o zdravej životospráve, mikroorganizmoch, potrebe správneho čistenia zubov či o práci zdravotníkov počas pandémie ochorenia COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa Lekárskej fakulty (LF) UPJŠ v Košiciach Jaroslava Oravcová.Ako uviedla, deti sa na ústave ošetrovateľstva v rámci aktivity "Hrdinami v akcii" dozvedeli nielen o práci zdravotníkov s covidovými pacientmi či o správnom postupe pri dezinfekcii rúk, mali možnosť si tu vyskúšať aj kompletný ochranný odev pre prácu v infekčnom prostredí. Svetom mikróbov ich previedol program na ústave lekárskej a klinickej mikrobiológie, "čarovať" s rastlinnými pigmentmi mohli na ústave lekárskej a klinickej biochémie.O význame tráviacich enzýmov hovorili na ústave experimentálnej medicíny a o zdravom jedle v Centre pre liečbu obezity. Záver dňa patril aktivite "Pozrime sa na zúbky" na I. stomatologickej klinike LF UNLP. Išlo o projekt Univerzita bez hraníc na UPJŠ 2021.