Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Regióny

Na omikron chcú byť v Trebišove pripravení, postavili triážny stan

Na snímke hasiči stavajú triediaci stan pred urgentným príjmom Nemocnice Svet zdravia a.s. v Trebišove 3. februára 2022. Foto: TASR - Roman Hanc

Aktuálne je v trebišovskej nemocnici hospitalizovaných 12 pacientov na covidových lôžkach zabezpečených kyslíkom, obdobný počet pomoc kyslíka nepotrebuje.

Trebišov 4. februára (TASR) – Na nárast pozitívnych pacientov v súvislosti s vlnou variantu omikron nového koronavírusu chcú byť v Trebišove pripravení, pred urgentným príjmom tamojšej nemocnice postavili triážny stan. Riaditeľ trebišovskej nemocnice Juraj Bazár predpokladá, že ho budú potrebovať maximálne tri týždne.

"Tento stan tu bude stáť dovtedy, dokedy bude reálna potreba, aby sme týmto spôsobom triedili pacientov. Veríme na základe skúseností z iných krajín, že by to mala byť otázka niekoľkých, dvoch – troch týždňov," povedal počas stavania stanu vo štvrtok (3. 2.) pre médiá s tým, že fungovanie triážneho stanu zatiaľ v zariadení potrebné nie je, nemocnica chce byť však na vlnu variantu omikron pripravená.V prípade, že nemocnica zaznamená prudký nárast počtu pacientov, všetci, ktorí budú prichádzať na urgentný príjem, prejdú cez triážny stan, kde zdravotníci vykonajú ich testovanie. "V prípade, že test bude negatívny, budú postupovať ďalej na urgentný príjem, v prípade, že test vyjde pozitívny, budú postupovať smerom na covidovú ambulanciu, kde sa im bude ďalej poskytovať zdravotná starostlivosť podľa ich stavu," ozrejmil Bazár s tým, že triážny stan bude personálne zabezpečený aj špecialistami, aby sa čo najviac eliminovalo riziko kontaktu negatívnych pacientov s pozitívnymi v nemocnici.Aktuálne je v trebišovskej nemocnici hospitalizovaných 12 pacientov na covidových lôžkach zabezpečených kyslíkom, obdobný počet pomoc kyslíka nepotrebuje. Ako však Bazár podotkol, časť z nich je v zariadení od vlny variantu delta.