Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Regióny

UNIZA dokorán: Na podujatí predstavia fakulty atraktívne exponáty

Na archívnej snímke univerzitné námestie Žilinskej univerzity v Žiline. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Program sa uskutoční v univerzitnom kampuse na Univerzitnom námestí od 14.00 do 20.00 h.

Žilina 19. júna (TASR) - Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) usporiada v sobotu (24. 6.) pri príležitosti blížiacich sa 70. narodenín podujatie UNIZA dokorán. Sedem fakúlt UNIZA na ňom odhalí atraktívne exponáty a zážitkovo predstaví vedecko-výskumnú činnosť. TASR o tom informovala Adriana Valentovičová z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA.

Doplnila, že nebudú chýbať ani elektromobil a elektrická trojkolka, vyspelé diela z oblasti robotiky a automatizácie či roj dronov. "Návštevníci sa môžu tešiť na súťaže, pokladovku, hologram, virtuálnu realitu. Zažijú tréning v krízovom manažmente, súťaž s hasičskou technikou, môžu zneškodniť výbušné zariadenie vedomosťami či nahrať si svoj podcast," priblížila.

Program sa uskutoční v univerzitnom kampuse na Univerzitnom námestí od 14.00 do 20.00 h. "Nebudú chýbať folklórny súbor Stavbár, spevácky zbor Omnia, kapela Billy Barman, hudobníci Alan Murin a Pil C. Pripravené budú aj atrakcie pre deti. Vstup na podujatie je voľný," dodala Valentovičová.