Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Regióny

Na primátora Pezinka bude kandidovať R. Blaško

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Blaško sa naposledy politicky angažoval ako kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v roku 2017.

Bratislava 5. septembra (TASR) – Na primátora Pezinka v jesenných komunálnych voľbách bude kandidovať člen mestskej športovej komisie Rastislav Blaško. Je kandidátom strany Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. TASR o tom informoval predseda strany Rudolf Huliak. Blaško sa naposledy politicky angažoval ako kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v roku 2017.

"Rastislav Blaško spĺňa všetky predpoklady pre vedenie mesta Pezinok v nadchádzajúcom zložitom období pre celú samosprávu na Slovensku," skonštatuje strana.

Za hlavnú prioritu považuje udržanie ekonomicko-finančnej stability mesta v nadchádzajúcom období zvyšovania cien energií. Hľadať chce tiež možnosti, ako zabezpečiť základné a doplnkové služby mesta vo vzťahu k svojim obyvateľom. Za dôležitý predpoklad zvládnutia energetickej krízy považuje najmä intenzívnejšiu komunikáciu s obyvateľmi spojenú cieleným riadením mestského úradu a organizácií spadajúcich pod správu mesta. Podporovať chce tiež kultúrne i športové aktivity.

Kandidatúru na post primátorky Pezinka potvrdila v auguste pre TASR súčasná viceprimátorka Mária Wagingerová. Záujem o post šéfa samosprávy okresného mesta v Bratislavskom kraji ohlásil už v polovici júna aj terajší poslanec pezinského mestského zastupiteľstva Roman Mács.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.