Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Regióny

Cestujúci, pozor: Na prímestských spojoch v trnavskom regióne sú zmeny

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Návrat do režimu školského roka znamená vyššiu frekvenciu spojov, žiaci a študenti základných, stredných a vysokých škôl môžu pri cestovaní využiť cestovanie s čipovou kartou spoločnosti.

Trnava 4. septembra (TASR) - S príchodom nového školského roka sa autobusová doprava na prímestských spojoch v trnavskom regióne vracia nielen do bežného režimu, ale dopravca Arriva Trnava realizoval aj viaceré zmeny vybraných spojov na základe pripomienok samospráv. Z dôvodu uzavretia a plánovanej rekonštrukcie úseku cesty od obce Dolné Orešany po Horné Orešany pri Trnave sú od pondelka odklonené niektoré prímestské linky. Informoval o tom hovorca spoločností Arriva na Slovensku Peter Stach.

Návrat do režimu školského roka znamená vyššiu frekvenciu spojov, žiaci a študenti základných, stredných a vysokých škôl môžu pri cestovaní využiť cestovanie s čipovou kartou spoločnosti. Platí na linkách mestskej hromadnej dopravy v Trnave, Piešťanoch, Senici a Hlohovci, na prímestských autobusových linkách v týchto okresoch a v rámci Slovenska aj v autobusoch všetkých dopravcov zapojených do systému Slovenského dopravného pasu. "Zľava na cestovnom ušetrí každému držiteľovi finančné prostriedky, deti nemusia nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu," uviedol Stach.