Quantcast
< sekcia Regióny

Na rekonštrukciu športového areálu dostali Nové Zámky 479 tisíc eur

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Projekt rekonštrukcie zahŕňa stavebné úpravy diváckych tribún a vybudovanie prvej časti chodníka. Celkové výdavky na rekonštrukciu areálu sú vyčíslené na takmer 800 tisíc eur.

Nové Zámky 18. mája (TASR) – Mesto Nové Zámky získalo dotáciu z Fondu na podporu športu na mestský multifunkčný športový areál na Sihoti. Celkové výdavky na rekonštrukciu areálu sú vyčíslené na takmer 800.000 eur. Dotácia od štátu predstavuje 479.854 eur, mesto bude projekt z vlastných zdrojov spolufinancovať sumou 319.902 eur, informovala radnica.

Projekt rekonštrukcie športového areálu zahŕňa stavebné úpravy diváckych tribún a vybudovanie prvej časti chodníka. Riešením má byť úprava jestvujúcich nekrytých diváckych tribún, tzv. valov s kapacitou 2055 sediacich divákov. V súčasnosti už valy nevyhovujú technickej požiadavkám ani dnešným potrebám rozvoja športu, zdôvodnila samospráva potrebu rekonštrukcie.

Správna rada Fondu na podporu športu schválila výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry v novembri minulého roka. Cieľom je zlepšenie technickej úrovne a kvality existujúcej športovej infraštruktúry a vybudovanie novej. Mala by zlepšiť podmienky na športovanie verejnosti aj vrcholových športovcov. Fond na podporu športu v rámci tejto výzvy poskytuje finančný príspevok v maximálnej výške 60 percent oprávnených výdavkov z rozpočtu projektu.