Quantcast
< sekcia Regióny

Na Starých Horách sa objavilo 20 Bangladéšanov, muži nemali doklady

Ilustračné foto. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Cudzincov predviedli na policajné oddelenie. Bolo potrebné vykonať s nimi potrebné procesné úkony a zabezpečiť tlmočníkov, ktorí by vedeli prekladať z ich jazyka.

Staré Hory 17. júna (TASR) – V obci Staré Hory v Banskobystrickom okrese v piatok ráno spozorovala polícia 20 Bangladéšanov. Išlo o mužov vo veku zhruba 18 až 35 rokov. Nevedeli predložiť doklad totožnosti, cestovný a ani iný doklad, ktorý by preukazoval ich oprávnenie zdržiavať sa na území Slovenska. Vzniklo podozrenie, že na územie našej krajiny vstúpili neoprávnene. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) SR Denisa Bárdyová.

"Stála služba mobilnej jednotky PZ v Banskej Bystrici prijala hlásenie, že v teritóriu obce Staré Hory spozorovali skupinu osôb. Operačný dôstojník okamžite vyslal na miesto hliadku pohotovostnej motorizovanej jednotky. Keďže išlo o väčšiu skupinu osôb, na miesto prišli aj ďalšie hliadky vrátane dopravnej polície a psovoda," uviedla Bárdyová.

Podľa nej policajti zistili, že skupinu tvorí 20 cudzích štátnych príslušníkov, ktorí niekoľkými anglickými výrazmi uviedli, že pochádzajú z Bangladéša.

"Cudzincov predviedli na policajné oddelenie. Bolo potrebné vykonať s nimi potrebné procesné úkony a zabezpečiť tlmočníkov, ktorí by vedeli prekladať z ich jazyka. Polícia následne začala konanie o administratívnom vyhostení z územia Slovenskej republiky," dodala hovorkyňa s tým, že informácie o tom, na aké obdobie budú vyhostení a kam, budú známe až po ukončení potrebných procesných úkonov.