Quantcast
< sekcia Regióny

Na trati zo Žiliny do Rajca bude premávať historický motorový vlak

Na archívnej snímke Rajecká Anča pred odjazdom zo železničnej stanice Žilina smer Rajec. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Na peróne pred Múzeom dopravy spestrí podujatie o 11.00 h a 15.00 h divadelná scénka Povedačky na peróne v podaní divadelno-hravého zoskupenia RAZCA.

Žilina 6. augusta (TASR) – Historický motorový vlak bude premávať na trati Žilina - Rajec v sobotu (13. 8.) a v nedeľu (14. 8.) počas podujatia Rajecká Anča. Podľa hovorkyne Považského múzea (PM) v Žiline Magdalény Lackovej bude premávať dvakrát denne a cestujúci si kúpia lístky priamo vo vlaku.

Doplnila, že súčasťou podujatia je zvýhodnený vstup do Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach. "Aj tento rok budú mať cestujúci zľavu 20 percent. V expozícii ich čaká interaktívna prehliadka či koľajisko, zachytávajúce v zjednodušenej podobe žilinský železničný uzol v dvadsiatych rokoch 20. storočia. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne, ktoré budú pred múzeom. Pripravili sme aj jazdu historickým kočom v aleji pri autobusovej stanici," uviedol historik dopravy Peter Šimko.

Na peróne pred Múzeom dopravy spestrí podujatie o 11.00 h a 15.00 h divadelná scénka Povedačky na peróne v podaní divadelno-hravého zoskupenia RAZCA. "Záujemcovia sa dozvedia, aké témy sa preberali na železničnej stanici v roku 1942. A ako to asi mohlo vyzerať, keď sa tam stretli tri dávne priateľky," dodala autorka scenára Katarína Maršalová.

Podujatie organizuje Považské múzeum a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina.