Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Regióny

Na voľby nezabudli ani milovníci veteránov na Československej rallye

Na snímke návštevníci pri historických vozidlách počas ukončenia veteránskej sezóny na podujatí Československá rallye pri obci Makov v sobotu 30. septembra 2023. Foto: TASR - Daniel Stehlík

Na štarte Československej rallye sa zúčastnil aj zástupca starostu Makova Marián Masnica.

Žilina 30. septembra (TASR) - Na česko-slovenskej hranici v kysuckej obci Makov sa stretli v sobotu milovníci historických vozidiel na štarte Československej rallye. Podľa organizátorky podujatia na Slovensku Eriky Moškovej tohtoročný časový harmonogram upravili, aby účastníci stihli po ukončení podujatia odovzdať hlasy vo voľbách do Národnej rady SR.

Doplnila, že po ukončení programu tiež plánuje navštíviť volebnú miestnosť. "Československá rallye je medzinárodná jednodňová akcia pre historické vozidlá bez obmedzenia. Tento rok máme slovenskú časť spanilej jazdy. Pokračujeme do Žiliny a končíme v leteckom múzeu v Slávnici. Účasť je trocha menšia, čo ovplyvnil aj dnešný termín parlamentných volieb. Blížime sa k 50 vozidlám," povedala.

Dodge Royal z roku 1959 priviezol na štart Miroslav Pivko z Púchova, ktorý odovzdal hlas vo voľbách pred odchodom na rallye. "Celý život sa venujem autám. Dodge Royal je vzácne auto, lebo je ich u nás pomerne málo. Mal som šťastie, že bolo renovované v Nemecku a nepotrebuje ďalšiu investíciu. Na zrazy chodím rád, pretože sa bavíme o autách a je tam dobrá atmosféra," uviedol Pivko s tým, že na nich získal aj viacero ocenení.Na štarte Československej rallye sa zúčastnil aj zástupca starostu Makova Marián Masnica. "Od otvorenia volebných miestností v dome kultúry ľudia priebežne chodia. Sme prihraničná obec, takže sa u nás zastavujú ľudia, ktorí chodia do Českej republiky alebo na Slovensko, ale aj ľudia, ktorí chodia za turistikou. Volebnú miestnosť mohli v prípade záujmu využiť aj účastníci rallye," priblížil.

Čulý ruch vo volebnej miestnosti potvrdila aj predsedníčka okrskovej komisie v Makove Ivana Bajcárová. "Od rána je dosť veľká účasť. Ľudia využívajú aj voličské preukazy. Prenosnú urnu zasa posielame najmä k ľuďom v domovoch a chorým," dodala.