Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Regióny

Na nové zdravotné centrum získal Chrenovec-Brusno vyše 1 milióna eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Krošlák

V centre integrovanej zdravotnej starostlivosti bude aj nová podporná zdravotná služba, a to poradňa zdravia.

Chrenovec-Brusno 17. januára (TASR) - Obec Chrenovec-Brusno v okrese Prievidza zastreší poskytovanie zdravotnej starostlivosti obyvateľom handlovskej doliny v novom zdravotnom centre. Na jeho výstavbu získala z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) takmer 1,06 milióna eur. Informovalo o tom Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR na svojej stránke na sociálnej sieti.

"Výsledkom projektu má byť poskytovanie zdravotnej starostlivosti na jednom mieste. V centre má byť pod jednou strechou šesť lekárov, z toho dvaja všeobecní lekári pre dospelých, jeden všeobecný lekár pre deti a dorast, ďalej tam má byť aj jedna gynekologická, jedna stomatologická a jedna fyzioterapeutická ambulancia," priblížilo ministerstvo.

V centre integrovanej zdravotnej starostlivosti bude aj nová podporná zdravotná služba, a to poradňa zdravia. "Súčasťou podporeného projektu je zabezpečenie vhodných priestorov a tiež ich vybavenie zdravotníckou technikou," doplnilo MIRRI.

Nové zdravotné centrum plánuje samospráva obce zriadiť na jar 2023. Trojpodlažný objekt vznikne prostredníctvom rekonštrukcie a dostavby existujúcej budovy vedľa súčasného strediska, ktoré už nevyhovuje požiadavkám lekárov i pacientov, pripomenul pred časom starosta Tibor Čičmanec.