Banská Bystrica 20. októbra (TASR) – Mačky, viaceré exotických plemien a zjavov, môžu obdivovať dnes a v nedeľu (20. a 21. 10.) návštevníci 7. a 8. medzinárodnej výstavy mačiek v športovej hale na Štiavničkách v Banskej Bystrici.
Mačky patriace do štyroch skupín - známe perzské, menej známe bengálske, mačky bez srsti alebo najväčšie na svete – mainské mývalie mačky, prišli do mesta pod Urpínom predstaviť nielen chovatelia zo Slovenska, ale aj z Česka, Poľska, Rakúska, Ukrajiny, Maďarska a Luxemburska.
Ako TASR povedala organizátorka výstavy Marcela Adamcová, prehliadka je aj príležitosťou získať medzinárodné certifikáty, ktoré zvyšujú prestíž zvieraťa. "Špecifikom našej výstavy sú aj dve súťaže, a to o najlepší chovný pár a o najlepšieho chovateľa výstavy," uviedla.
Mačky tento rok posudzujú porotcovia z Nórska, Francúzska, Estónska, Ruska a Slovenska. Podľa Adamcovej dnes na výstave zaznamenali účasť 190 mačiek, v nedeľu očakávajú približne rovnaké množstvo.