< sekcia Regióny

Nadácia Prešovského kraja prerozdelila viac ako 19 000 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/DPA

Nadácia Prešovského samosprávneho kraja pre podporu rodiny prerozdelila za dva roky svojho pôsobenia vrátane poslednej pomoci takmer 120 000 eur.

Prešov 18. septembra (TASR) – Nadácia Prešovského samosprávneho kraja pre podporu rodiny rozdeľovala financie ľuďom v núdzi. Celkovo 29 žiadateľom z desiatich okresov Prešovského kraja rozdelila 19 210 eur. TASR o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.

Priblížila, že nadácia pomohla desiatim rodinám z okresu Prešov, šiestim rodinám z okresu Poprad, trom z okresu Snina, ale aj dvom rodinám z okresov Svidník, Sabinov a Kežmarok. Pomocnú ruku podala aj po jednej rodine z okresu Stropkov, Humenné, Vranov nad Topľou a Stará Ľubovňa.

„Väčšina finančných prostriedkov je určená na rehabilitačné pobyty pre deti, tiež na školské potreby či na zabezpečenie základných životných potrieb – stravu, ošatenie či bývanie. Žiadatelia sa obracali na nadáciu aj s požiadavkami o peňažnú pomoc na invalidný vozík, delfinoterapiu, génovú terapiu v USA či liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku,“ ozrejmila Heilová. Najnižšia pridelená suma podľa nej predstavovala 200-eurový finančný príspevok, najvyššia 1000-eurový.

Nadácia PSK pre podporu rodiny prerozdelila za dva roky svojho pôsobenia vrátane poslednej pomoci takmer 120 000 eur. Pomoc smerovala rodinám, ktoré sa ocitli v sociálnej, zdravotnej, ekonomickej či existenciálnej núdzi. Tie sa môžu obrátiť na nadáciu počas celého roka. Viac informácií nájdu žiadatelia na stránke www.nadacia-psk.sk.