Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Regióny

NADROGOVANÝ VODIČ: Muž pod vplyvom viezol v aute drogy

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Vodičovi počas hľadania reflexnej vesty vypadla z tašky červená kovová nádoba, v ktorej sa nachádzali zvyšky zelenej sušenej rastliny.

Nitra 16. mája (TASR) - Policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom drog a v aute viezol drogy. Počas lustrácie v policajných databázach zistili, že na 42-ročného muža je vydaný príkaz na zadržanie, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Policajti počas nočnej služby v Nitre spozorovali vozidlo Volkswagen Golf, ktorého vodič jazdil nekoordinovane zo strany na stranu. Z uvedeného dôvodu vozidlo zastavili a vodiča skontrolovali. Zároveň ho vyzvali, aby preukázal povinnú výbavu vozidla. Pri otvorení dverí bolo cítiť značný zápach marihuany.

Vodičovi počas hľadania reflexnej vesty vypadla z tašky červená kovová nádoba, v ktorej sa nachádzali zvyšky zelenej sušenej rastliny. Následne priznal, že v prednej priehradke vo vozidle má kovovú drvičku striebornej farby s obsahom zelenej sušenej rastliny a jeden kus fajky na fajčenie marihuany. Všetky tieto veci policajtom dobrovoľne vydal. Toxikologické vyšetrenie potvrdilo u vodiča prítomnosť metamfetamínu a marihuany.

Policajti vodičovi zdržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu zakázali. Muž bol obmedzený na osobnej slobode a bolo začaté trestné stíhanie za drogovú trestnú činnosť.