< sekcia Regióny

Nadšenci športu z troch krajín si na Liptove zmerajú sily

Na snímke Chopok. Foto: TASR - Andrej Galica

Trasa behu je dlhá 13,5 kilometra, skialp disciplína na Chopok je s prevýšením 1046 výškových metrov.

Liptovský Mikuláš 6. apríla (TASR) – Štyri stovky športových nadšencov zo Slovenska, Česka i Poľska si v sobotu zmerajú sily na štafetových pretekoch Liptov Ride. Súťažiť budú v disciplínach na snehu, vo vode i po zemi — na trasách medzi Demänovskou dolinou, Chopkom, iľanovskými lúkami, lesmi a Liptovským Mikulášom.

Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov informovala, že na preteky je tento rok registrovaných 16 jednotlivcov a 78 tímov. Podujatie je spojením zimných športov s letnými. Súťažiť sa bude v behu, skialpinizme, freeride, cyklistike a v jazde na divokej vode v kajaku. Preteky sa začínajú v Areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši o 8. h ráno štartom jednotlivcov.

„Fanúšikovia sú vítaní v Areáli vodného slalomu a na miestach odovzdávania štafiet na Lúčkach v stredisku Jasná. Na Chopku odporúčame fandiť nad Kamennou chatou pri odovzdávaní štafety skialp — freeride,“ povedala Katarína Guothová z organizačného tímu podujatia. Dodala, že najlepšie tímy očakávajú v cieli na poludnie, no bude to závisieť aj od nástrah aprílového počasia.

Trasa behu je dlhá 13,5 kilometra, skialp disciplína na Chopok je s prevýšením 1046 výškových metrov. Freeride disciplína je situovaná v strmom žľabe z Chopku do Jasnej Lúčok, trasa bicyklom je dlhá 22,1 kilometra s prevýšením ďalších 1028 metrov. Záver patrí jazde kajakom na divokej rieke pomedzi bránky. Organizátori očakávajú, že výsledky budú vyhlasovať popoludní okolo 15.30 h.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.