< sekcia Regióny

NAKA zaistila v Komárne viac ako tisíc rastlín marihuany aj samopal

Ilustračná snímka Foto: TASR - KR PZ

Policajti zároveň zaistili viac ako 2,5 kilogramu sušených drvených rastlín rodu Cannabis, z ktorých by bolo možné pripraviť minimálne 5050 dávok drogy.

Komárno 18. septembra (TASR) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) zaistila vo štvrtok (17. 9.) vo večerných hodinách v Komárne drogové laboratórium. Policajti v rámci policajnej akcie Zeus prehľadali sedem rôznych priestorov, kde zaistili viac ako tisíc rastlín Cannabisu. „Rastliny budú ešte podrobené znaleckému skúmaniu, aby sme mohli spresniť počet jednotlivých dávok a hodnotu zaisteného materiálu,“ informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Policajti zároveň zaistili viac ako 2,5 kilogramu sušených drvených rastlín rodu Cannabis, z ktorých by bolo možné pripraviť minimálne 5050 dávok drogy. „Okrem toho sme zaistili aj kompletné sofistikované technické vybavenie na pestovanie, sušenie, spracovávanie a distribúciu. Pri prehliadkach sme našli aj nelegálne držaný samopal vzor 61 s tlmičom a nábojmi do zbrane,“ potvrdil Slivka. Policajti zadržali tri podozrivé osoby, s ktorými naďalej pokračujú procesné úkony.