Quantcast
< sekcia Regióny

Namiesto Michalského jarmoku budú v Hlohovci Michalské dni

Ilustračné foto. Foto: TASR

Nebudú chýbať kolotoče a artistický cirkus v okolí športovej haly na Zábraní, kde bude počet ľudí takisto limitovaný.

Hlohovec 31. augusta (TASR) – Michalský jarmok sa mesto Hlohovec rozhodlo neusporiadať ani tohtoročnú jeseň. Trhy a stánky s občerstvením v uliciach síce pre pandémiu nebudú, no o hudbu ani kolotoče podľa hovorkyne radnice Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej Hlohovčania a návštevníci mesta neprídu. Počas víkendu 24. až 26. septembra sa ako náhrada uskutočnia Michalské dni 2021.

„V Zámockej záhrade sú pripravené koncerty skupín Polemic, Peter Bič Projekt, vystúpia aj Lukáš Adamec, Dano Heriban a folklórna skupina Šulekovo. Hudobnú produkciu zabezpečuje Mestské kultúrne centrum Hlohovec," uviedla hovorkyňa. Upozornila, že v priestore amfiteátra bude počet návštevníkov regulovaný.

Sprievodnými podujatiami, ktoré bude možné vidieť nielen počas daného víkendu, budú dve výstavy fotografií na pešej zóne a v Zámockej záhrade a tiež prebiehajúce výstavy na Hlohovskom zámku. Okrem toho nebudú chýbať kolotoče a artistický cirkus v okolí športovej haly na Zábraní, kde bude počet ľudí takisto limitovaný.

„Všetky podujatia sa budú konať v režime platných protiepidemických opatrení, aktuálnych v danom období," upozornila Hrinková Siebenstichová.