Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Regióny

NAPADOL BARMANA: Útočník sa mu aj vyhrážal, prípad vyšetruje polícia

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Polícia útočníka obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia, kde s ním vykonali potrebné procesné úkony.

Kežmarok 5. júna (TASR) - Polícia vyšetruje incident, pri ktorom mal muž v jednom z kežmarských podnikov napadnúť barmana a vyhrážať sa mu zabitím. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že prípad sa stal v pondelok (3. 6.) dopoludnia na verejne prístupnom mieste.

"Útočník žiadal od barmana peniaze, inak ho vraj zabije a zakope v lese, neskôr ho aj fyzicky napadol. Udieral ho, škrtil a hrýzol. Napadnutý barman sa bránil a nastriekal útočníkovi slzný plyn do očí. Potom ho vyviedol von a dvere podniku zamkol," priblížila incident hovorkyňa. Napadnutý barman utrpel zranenia s predbežnou dobou liečenia desať dní.

Polícia útočníka obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia, kde s ním vykonali potrebné procesné úkony. Neskôr ho zo zadržania prepustili. Prípad trestného činu vydierania spáchaného v súbehu s trestným činom výtržníctva a ublíženia na zdraví rieši kežmarský policajný vyšetrovateľ.