Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Regióny

NAPADOL POLICAJTA: Mladík zaútočil na Silvestra v nemocnici

Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Agresívny mladík skončil v cele policajného zaistenia.

Vranov nad Topľou 2. januára (TASR) - Polícia vo Vranove nad Topľou obvinila zo zločinu útoku na verejného činiteľa 19-ročného mladíka z obce Zámutov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

K udalosti došlo v sobotu (31. 12.) večer v jednej z ambulancií urgentného príjmu vo vranovskej nemocnici, spomenutý muž fyzicky napadol člena policajnej hliadky.

"Mladík bol políciou vyzvaný, aby opustil ambulanciu, čo u neho vyvolalo agresívnu reakciu. Rukami udrel po veciach patriacich policajtovi, ktoré spadli na zem. Bol opätovne vyzvaný, aby sa upokojil, v opačnom prípade budú voči nemu použité donucovacie prostriedky. Mladíka to natoľko vyprovokovalo, že fyzicky zaútočil na samotného policajta. V tomto vyčíňaní sa snažil pokračovať," uviedla Ligdayová.

Agresívny mladík skončil v cele policajného zaistenia. Policajt podľa hovorkyne utrpel zranenia, ktoré si vyžiadajú liečenie. Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.