Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Regióny

V opustenej chátrajúcej budove v Bratislave našli prespávať malé deti

Na snímke chátrajúca budova na Žabotovej ulici v Bratislave. Foto: FB - Mestská polícia Bratislava

V chátrajúcom dome, ktorý už niekoľkokrát horel, sme našli prespávať dvoch dospelých spolu s dvoma deťmi. Jedno z detí je v predškolskom veku, druhé navštevuje prvý stupeň ZŠ, priblížila polícia.

Bratislava 4. októbra (TASR) - V opustenej chátrajúcej budove na Žabotovej ulici v Bratislave prespávali s dvoma dospelými osobami aj dve deti. Maloletých sa ujala pracovníčka Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny a v súčasnosti sa nachádzajú u opatrovníčky. Mestská polícia Bratislava o tom informuje na sociálnej sieti.

"V chátrajúcom dome, ktorý v minulosti už niekoľkokrát horel, sme našli v priestore pod strechou prespávať dvoch dospelých spolu s dvoma deťmi. Jedno z detí je v predškolskom veku, druhé navštevuje prvý stupeň základnej školy," priblížila polícia.

V tejto súvislosti vyzýva ľudí, ktorí majú podnet na zanedbávanie, zneužívanie či týranie maloletej osoby, aby sa obrátili na príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Urobiť tak môžu aj anonymne. "Taktiež môžete kontaktovať mestskú políciu prostredníctvom linky 159," dodala polícia.