Quantcast
< sekcia Regióny

Návštevníkov Košíc čaká počas sviatkov bohatý program

Košice Foto: TASR/S. Písecký

Pre záujemcov o aktívny životný štýl sa počas veľkonočnej nedele pobeží prvý ročník Behu po košickej ZOO.

Košice 18. apríla (TASR) – Bohatý program počas Veľkonočných sviatkov pripravila pre turistov a návštevníkov Košíc aj organizácia Košice – Turizmus.

Ako TASR informoval Dominik Plávka z organizácie, Veľký piatok odštartuje koncert s netypickým hudobným obsadením – svetoznámy bubeník Martina Valihora a raper Vec v úlohe DJ-a spoja sily, aby ukázali svoje schopnosti v hudobnej improvizácii. Koncert doplní aj duo Modré hory, ktoré prinesie osvieženie do rapovej produkcie. Duel bicie verzus gramofóny sa uskutoční večer v priestoroch Kasární/Kulturparku.

Pravidelné prehliadky mesta

„Piatok je zároveň ideálnym dňom na prechádzku po meste, kde sa s prichádzajúcou jarou prebúdza aj čulý mestský ruch. Nespočetné množstvo terás a kaviarenských posedení poskytuje možnosť príjemne stráveného poobedia priamo v centre mesta. Nechýbajú ani pravidelne organizované prehliadky mesta, ktoré záujemcov oboznámia s jeho bohatou históriou, s najkrajšími pamiatkami alebo s odkazom početnej židovskej komunity žijúcej vo východnej metropole Slovenska,“ doplnil Plávka.

Beh po košickej ZOO

Pre záujemcov o aktívny životný štýl sa počas veľkonočnej nedele pobeží prvý ročník Behu po košickej ZOO, ktorá je aj počas sviatkov otvorená od 9.00 h do 19.00 h. „Nenáročná trať o celkovej dĺžke 3,5 kilometra je určená tak rekreačným bežcom, ako aj pre rodiny s deťmi. Absolvovaním tohto behu so štartom o 10.00 h získajú všetci bežci zľavu na vstupnom do areálu ZOO,“ dodal. Súčasťou pripraveného programu je počas sviatočnej nedele aj množstvo zábavných sprievodných podujatí pre deti. Rodiny, ktoré chcú zažiť neobyčajný zážitok z poznávania dávno vyhynutých živočíchov, môžu navštíviť priľahlý DinoPark.

Vyhliadková veža Košického hradu

Pre záujemcov, ktorí majú radi dobrodružstvo, je ideálnym víkendovým tipom návšteva vyhliadkovej veže a Košického hradu. „Počas pekných jarných dní sa výhľad na panorámu košického okolia z 21,5- metrovej výšky postará o nezabudnuteľný zážitok. Zrúcaniny Košického hradu zahalené do rúška tajomstva vyvolajú v mysliach návštevníkov otázky, na ktoré nevedia zaručene odpovedať ani samotní archeológovia,“ doplnil Plávka pozvánku organizácie Košice – Turizmus.