< sekcia Regióny

VIDEO: Neďaleko Krompachov sa vykoľajil nákladný vlak

Na snímke vykoľajený nákladný vlak neďaleko železničnej stanice v Krompachoch 17. februára 2019. Foto: TASR/František Iván

Z dôvodu vykoľajenia nákladného vlaku bola prerušená železničná doprava na trati Košice – Žilina (Bratislava), konkrétne na úseku Margecany – Spišské Vlachy.

Krompachy 16. februára (TASR) – Neďaleko železničnej stanice v Krompachoch sa v sobotu večer vykoľajil nákladný vlak prevážajúci piesok. Pre TASR to potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

Podľa jeho slov bolo vykoľajených pravdepodobne šesť vagónov. Hasiči nezaznamenali žiadne vytečené prevádzkové kvapaliny. "Rušňovodič nebol zranený," uviedol s tým, že príčina nehody zatiaľ nie je známa. Na mieste by už mala byť aj polícia.Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na svojej webovej stránke informovala, že z dôvodu vykoľajenia nákladného vlaku, ku ktorému došlo približne o 18.30 h, bola prerušená železničná doprava na trati Košice – Žilina (Bratislava), konkrétne na úseku Margecany – Spišské Vlachy. "Na uvedenom úseku zabezpečuje ZSSK náhradnú dopravu autobusmi, nočné vlaky budú vedené odklonom cez stanicu Plaveč. Predpokladané meškanie vlakov je od 60 do 90  minút," uviedla spoločnosť.Na stránke sa ďalej uvádza, že správca infraštruktúry, ktorým sú Železnice Slovenskej republiky, odhadujú prerušenie dopravy na približne 12 hodín. ZSSK zároveň konkretizovala vlaky, ktoré budú vedené spomínaným odklonom. Ide o štyri spoje, a to z Humenného do Bratislavy a späť, a tiež z Humenného do Prahy a spať.