Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra
< sekcia Regióny

NEHODA PRI OBCI DARGOV: Pri prevrátení autobusu boli zranené aj deti

Na snímke nehoda autobusu z Ukrajiny pred obcou Dargov v okrese Trebišov 17. decembra 2023. Foto: TASR - Roman Hanc

Dopravná nehoda si nevyžiadala žiadne straty na životoch.

Dargov 17. decembra (TASR) - Hasiči i záchranári aktuálne zasahujú pri obci Dargov v okrese Trebišov. Prevrátil sa tam autobus z Ukrajiny s 53 cestujúcimi a dvoma vodičmi. Pre TASR to uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

"Na mieste zasahujú ôsmi hasiči so štyrmi kusmi techniky," povedal operačný dôstojník.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Slovenskej republiky na sociálnej sieti priblížilo, že zranení cestujúci sú pri vedomí a prevažne so zraneniami hlavy a končatín.
Na snímke nehoda autobusu z Ukrajiny pred obcou Dargov v okrese Trebišov 17. decembra 2023.
Foto: TASR - Roman Hanc

Podľa hovorkyne OSZZS Petry Klimešovej situácia na mieste sa vyvíja. Aktuálne evidujú deväť zranených osôb, sú medzi nimi aj deti. "Tento počet sa ešte môže meniť, keďže zásah na mieste stále prebieha," povedala pre TASR a doplnila, že zranených transportujú do nemocníc v Košiciach a v Trebišove.

Polícia na sociálnej sieti informuje, že cesta medzi horským priechodom Dargov a Sečovcami je aktuálne neprejazdná. Ako ďalej uvádza, podľa prvotných informácií došlo k prevráteniu autobusu smerujúceho k ukrajinským hraniciam. "Dopravná nehoda si nevyžiadala žiadne straty na životoch," podotkla polícia.

Zranení po nehode autobusu skončili v nemocniciach v Košiciach a v Trebišove


Zranení po nehode autobusu, ku ktorej došlo v nedeľu ráno pri obci Dargov v okrese Trebišov, skončili v nemocniciach v Košiciach a v Trebišove. Nehoda si nevyžiadala obete na životoch.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby slovenskej republiky Petra Klimešová, k prevrátenému autobusu vyslali ambulancie rýchlej lekárskej pomoci, rýchlej zdravotnej pomoci a hasičskú záchranku.

"V autobuse sa viezlo spolu 54 cestujúcich. Desať pacientov záchranári po ošetrení previezli do nemocníc v Košiciach a v Trebišove. Boli medzi nimi aj tri deti vo veku od jedného do 15 rokov. Išlo predovšetkým o úrazy hlavy, brucha a končatín," povedala s tým, že 28 pacientov bolo prevezených evakuačným hasičským autobusom na centrálne príjmy nemocníc. Ďalších 16 cestujúcich odmietlo ošetrenie.

Nemocnica v Košiciach aktivovala pre nehodu pri Dargove traumatologický plán


Košice 17. decembra (TASR) - Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach aktivovala v súvislosti s dopravnou nehodou autobusu pri Dargove traumatologický plán. Pre TASR to uviedla vedúca komunikačného odboru nemocnice Ladislava Šustová.

"Na Oddelení urgentného príjmu na Triede SNP sme ošetrili šesť zranených, z nich tri deti. Väčšinou išlo o ľahšie otrasy mozgu a povrchové poranenia," uviedla Šustová.

Ako pokračovala, zároveň na Klinike úrazovej chirurgie v areáli na Rastislavovej ulici aktivovali traumatologický plán.

"Teda v pohotovosti sú všetky zložky vrátane anestéziológov a intenzivistov. Ide o postup ošetrenia zranených v prípade hromadného nešťastia. Naši zdravotníci ošetrujú 46 zranených ľudí, ktorých k nám priviezli hasiči z miesta nehody evakuačným autobusom," dodala Šustová s tým, že niekoľko pacientov je ťažšie zranených, no väčšina ľudí je zranených ľahko.

K nehode autobusu smerujúceho k hraniciam s Ukrajinou došlo v nedeľu ráno pri obci Dargov v okrese Trebišov. Zranení cestujúci skončili v nemocniciach v Košiciach a v Trebišove. Nehoda si nevyžiadala obete na životoch.

V košickej nemocnici po nehode pri Dargove ošetrili 51 zranených


Na snímke nehoda autobusu z Ukrajiny pred obcou Dargov v okrese Trebišov 17. decembra 2023.
Foto: TASR - Roman Hanc

Košice 17. decembra (TASR) - Celkovo 51 zranených ošetrili v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach po dopravnej nehode autobusu pri Dargove. Pre TASR to uviedla vedúca komunikačného odboru nemocnice Ladislava Šustová.

"V dôsledku mimoriadnej udalosti súvisiacej s dopravnou nehodou autobusu bol v UNLP aktivovaný traumatologický plán. Do akcie bolo zapojených spolu 105 zamestnancov našej nemocnice z Oddelenia urgentného príjmu, Kliniky úrazovej chirurgie, Centrálneho operačného traktu vrátane anestéziológov a intenzivistov," povedala Šustová s tým, že zranených na ošetrenie priviezli hasiči z miesta nehody evakuačným autobusom.

"Naši zdravotníci ošetrili spolu 51 zranených. Väčšina z nich si vyžadovala ambulantné ošetrenie. Dominovali ľahšie otrasy mozgu a povrchové poranenia hlavy a končatín. Zo stredne závažných úrazov utrpeli cestujúci zlomeniny rebra a stavcov, vyskytli sa aj pomliaždenia vnútorných orgánov. Hospitalizovať bolo potrebné spolu šesť pacientov," uviedla hovorkyňa nemocnice.

Ako doplnila, v priestoroch Kliniky úrazovej chirurgie personál cez evakuačný rozhlas poskytoval informácie zraneným v ich rodnom jazyku. "Po ukončení krízovej udalosti boli ošetrení pacienti prevezení evakuačným autobusom do záchytného centra v Trebišove," dodala Šustová.

K nehode autobusu smerujúceho k hraniciam s Ukrajinou došlo v nedeľu ráno pri obci Dargov v okrese Trebišov. V autobuse sa viezlo 54 cestujúcich. Zranení skončili v nemocniciach v Košiciach a v Trebišove. Nehoda si nevyžiadala obete na životoch.