< sekcia Regióny

Nehoda pri Zemianskych Kostoľanoch: Vlak sa zrazil s nákladiakom

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Nákladné vozidlo zostalo po nehode prevrátené v priekope.

Bratislava 23. júla (Teraz.sk/TASR) - Zrážka nákladného auta s vlakom, ku ktorej došlo v pondelok dopoludnia v katastri Zemianskych Kostolian (okres Prievidza), si vyžiadala zranenie dvoch ľudí, uviedol pre TASR Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

"Vodič nákladného auta utrpel poranenie hlavy a chrbta, starší pán z vlaku utrpel poranenie chrbta. Oboch transportovali do nemocnice v Bojniciach," spresnil ďalej Minár.

Záchranárom nahlásili pôvodne ešte zranenie ďalších dvoch osôb z vlaku, tie však podľa Minára odmietli ošetrenie na mieste a transport do nemocnice.

Nákladné vozidlo zostalo po zrážke s vlakom, v ktorom sa viezlo 59 cestujúcich, prevrátené v priekope. Hasiči vodiča z havarovaného vozidla vyslobodili pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia. Zároveň poskytli zraneným prvú pomoc, ozrejmil hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Pôvodne mali na miesto vyslať evakuačný autobus, ten však podľa slov Petríka odvolali, keďže k zrážke došlo blízko železničnej stanice, cestujúci sa tam presunuli sami.

"Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania," dodal trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.