Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. december 2023Meniny má Oldrich
< sekcia Regióny

Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou spustila nové CT pracovisko

Ilustračné foto Foto: TASR - Michal Svítok

V okrese Bánovce nad Bebravou s takmer 40.000 obyvateľmi doposiaľ CT pracovisko chýbalo.

Bánovce nad Bebravou 28. mája (TASR) – Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou spustila skúšobnú prevádzku nového CT pracoviska. TASR o tom informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková, pod ktorú nemocnica patrí.

Doplnila, že v okrese Bánovce nad Bebravou s takmer 40.000 obyvateľmi doposiaľ CT pracovisko chýbalo. "Pacienti museli na vyšetrenia dochádzať do okolitých okresov, v prípade hospitalizovaných či imobilných pacientov situáciu ešte komplikovala nutnosť prevozu. Teší ma, že sa nám podarilo vytvoriť podmienky na vznik moderného pracoviska. Do regiónu prinesie kvalitnú diagnostickú zobrazovaciu techniku a skráti čakacie doby na CT vyšetrenie," povedala riaditeľka nemocnice Mina Bobocká.

Podľa Pavlikovej sa novozriadené CT pracovisko nachádza v priestoroch bývalého archívu na prízemí nemocnice. Okrem diagnostických vyšetrení - CT v oblasti hlavy, krku, hrudníka, brucha, malej panvy, muskuloskeletálneho systému, angiografie, kolonografie, enteroklýzy a HRCT pľúc, budú na pracovisku aplikovať aj liečebné metódy. Napríklad periradikulárnu terapiu či ozónoterapiu, dodala.