< sekcia Regióny

Nemocnica v Lučenci hlási približne 70 nakazených zdravotníkov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Aktuálne nie sme schopní vykonávať dlhodobo naplánované operácie, uviedol riaditeľ nemocnice pre lučenecké Mestské noviny.

Lučenec 22. októbra (TASR) – Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Lučenci zaevidovala do štvrtka približne 70 pozitívnych prípadov nového koronavírusu medzi svojimi zdravotníckymi zamestnancami. Na sociálnej sieti o tom informovalo mesto Lučenec na základe údajov od riaditeľa zdravotníckeho zariadenia Júliusa Höffera.

V nemocnici nám chýba veľké množstvo zdravotníkov. Sme nútení robiť zmeny a presuny zamestnancov, ako aj pacientov v rámci oddelení. Najväčšie výpadky máme na internom a anestéziologicko-resuscitačnom oddelení. Prevádzka nemocnice ide zatiaľ v pôvodnom režime, vybavujeme však iba akútne prípady. Aktuálne nie sme schopní vykonávať dlhodobo naplánované operácie,“ uviedol riaditeľ nemocnice pre lučenecké Mestské noviny.

Dodal, že zdravotníckemu zariadeniu aktuálne pomáhajú aj vojaci a vedenie požiadalo o pomoc vysokoškolákov a iný zdravotnícky personál. Ako riaditeľ ešte v piatok (16. 10.) uviedol pre TASR, v nemocnici pracujú aj dvaja ambulantní lekári.