Quantcast
< sekcia Regióny

Nitra chce plošne testovať, chýbajú však antigénové testy

Na archívnej snímke mobilné odberné miesto pre testovanie ľudí s podozrením na ochorenie COVID-19 v areáli fakultnej nemocnice 21. októbra 2020 v Nitre. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Podľa slov primátora Mareka Hattasa je situácia v celom nitrianskom regióne veľmi zlá a stále sa zhoršuje.

Nitra 31. decembra (TASR) – Mesto Nitra chce v súvislosti s novým koronavírusom čo najskôr zvýšiť počet mobilných testovacích miest, záujem má aj o plošné testovanie. Po stredajšom zasadnutí okresného krízového štábu to uviedol nitriansky primátor Marek Hattas.

Podľa jeho slov je situácia v celom nitrianskom regióne veľmi zlá a stále sa zhoršuje. Mesto preto hľadá spôsoby, ako čo najviac rozšíriť možnosti na testovanie. „Sme v kontakte s firmami, v ktorých by sa mohli zriadiť mobilné odberové miesta. Požiadal som aj vyšší územný celok, aby takisto zriadil odberové miesta,“ uviedol Hattas.

Ako doplnil, v pondelok 4. januára budú mať primátori miest konferenciu s pracovníkmi ministerstva zdravotníctva. „Budeme riešiť testovanie na školách, ale samozrejme, že sa budeme rozprávať aj o celoplošnom testovaní. Momentálne nám však chýbajú antigénové testy, takže všetko bude závisieť od toho, kedy prídu a ako sa k tomu postaví štát,“ dodal Hattas.