< sekcia Regióny

Granty získajú všetky víťazné projekty z programu Mením Moje Mesto

Ilustračné foto. Foto: TASR Henrich Mišovic

Grant z participatívneho rozpočtu získa projekt letného kina i zámer Chrenová žije.

Nitra 1. júna (TASR) – Nitrianska radnica podporí všetkých desať víťazných projektov, ktoré sa uchádzali o dotáciu v rámci grantového programu Mením Moje Mesto. Program spravuje Nitrianska komunitná nadácia (NKN), financovaný je z participatívneho rozpočtu mesta.

V tomto roku doň občianske združenia i neformálne skupiny občanov prihlásili 29 projektov. Verejnosť z nich na základe internetového hlasovania vybrala desať.

„Vzhľadom na momentálnu nepriaznivú situáciu s pandémiou COVID-19 a jej dosahmi na mesto Nitra, o schválení a spôsobe financovania víťazných projektov rozhodovali mestskí poslanci na svojom mimoriadnom rokovaní 26. mája. Napokon bude podporených všetkých desať víťazných projektov, z toho osem bude finančné prostriedky z grantu čerpať v roku 2020 a dva, na žiadosť predkladateľov, v roku 2021,“ informovala NKN.

Grant z participatívneho rozpočtu získa projekt letného kina i zámer Chrenová žije. Dotácie pôjdu aj na športové projekty Klokočina street workout ihrisko, Rozhýbeme všetky deti, Dobudovanie a rozvoj hokejbalového areálu či Streetball - Nový olympijský šport z ulice. Financie získa aj Rozárium v Botanickej záhrade, zámer na vybudovanie komunitného kompostoviska a projekty Spolu recyklujeme, teda sme a Poď na piknik.