< sekcia Regióny

Lístok na MHD zakúpený v Nitre cez SMS zlacnie

Od pondelka 4. mája 2020 sa v Nitre zvýšila intenzita mestskej hromadnej dopravy (MHD). Dopravca tak reaguje na postupné uvoľňovanie opatrení proti pandémii nového koronavírusu. Foto: TASR – Henrich Mišovič

Súčasne so zlacnením lístka sa zvýši aj čas jeho platnosti.

Nitra 31. júla (TASR) – Od začiatku augusta bude lístok na mestskú hromadnú dopravu v Nitre zakúpený cez SMS lacnejší. Mestskí poslanci rozhodli, že cena sa zníži z doterajších 90 na 80 centov.

"Lístok zakúpený cez SMS bude stáť rovnako ako lístok kúpený u vodiča. K tomuto kroku sme pristúpili, aby sme ľudí motivovali vo vyššej miere nakupovať lístky cez esemesku. Vodiči tak budú zdržiavaní kratšie a jazda autobusom bude logicky plynulejšia a rýchlejšia. A zároveň je to aj spôsob, ako urobiť mestskú hromadnú dopravu v čase pandémie bezpečnejšiu," povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Súčasne so zlacnením lístka sa zvýši aj čas jeho platnosti. Kým doteraz platil zakúpený SMS lístok 60 minút, od 1. augusta bude platiť 70 minút. Klasický lístok zakúpený u vodiča zostáva naďalej platný 60 minút. Obidve opatrenia majú obyvateľov presvedčiť na častejšie využívanie mestskej autobusovej dopravy.