< sekcia Regióny

Mesto sa zapojilo do výroby ochranných štítov pre zdravotníkov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Podľa stránky pomoznemocnici.sk, na ktorej nadšenci organizujú získavanie ochranných pomôcok pre zdravotníkov, ide o model, ktorý dokáže vytlačiť takmer každá domáca 3D tlačiareň.

Nitra 3. apríla (TASR) – Nitra sa pridala do výrobného reťazca, v rámci ktorého nadšenci, vlastníci 3D tlačiarní, ale aj väzni vyrábajú ochranné štíty pre zdravotníkov. Špeciálny materiál, ktorý radnica získala, rozváža po celom kraji ľuďom, ktorí dokážu štíty na svojich 3D tlačiarňach vyrobiť. Následne ich podľa hovorcu mesta Tomáša Holúbeka skompletizujú väzni.

Hotový produkt sa dostane späť na mestský úrad. „My potom voláme nemocniciam a zdravotníckym zariadeniam v kraji a zabezpečujeme rozvoz pomôcok zdravotníkom. Zatiaľ sme odovzdali prvých 40 štítov, ktoré išli pre Špecializovanú nemocnicu sv. Svorada Zobor. Ďalších 150 máme nachystaných na rozvoz,“ povedal referent pre inovácie na mestskom úrade Martin Dirnbach.

Podľa stránky pomoznemocnici.sk, na ktorej nadšenci organizujú získavanie ochranných pomôcok pre zdravotníkov, ide o model, ktorý dokáže vytlačiť takmer každá domáca 3D tlačiareň. „Sú to jednoduché pomôcky, ktoré však majú v boji s pandémiou nového koronavírusu cenu zlata,“ dodal Holúbek.